Экспорт ва қўшимча иш ўринлари яратиш йўлида
Бу ерда «Royal» савдо белгиси остида йилига 460 минг дона электр ва қуёш энергияси асосида ишловчи сув иситиш ускунаси, Германиянинг «Viessmann» бренди остида 75 минг дона сув иситиш қозони ишлаб чиқарилади. Корхонада жами 530 киши иш ўрни билан таъминланган.
Маҳсулотлар Россия, Украина, Қозоғистон, Қирғизистон, Тожикистон, Туркманистон ва Афғонистонга экспорт қилинмоқда.
Пандемия шароитига қарамай корхонада ишлаб чиқариш суръати пасайгани йўқ. Январь-май ойларида 1,8 миллион долларлик экспорт амалга оширилди. Йил якунигача кўрсаткични 7 миллион долларга етказиш мўлжалланган.
Давлатимиз раҳбарига шу ерда истиқболдаги лойиҳалар ҳақида ҳам маълумот берилди. Президент маҳсулотлар турини кўпайтириб, қўшимча иш ўринлари яратиш бўйича кўрсатмалар берди.

Растет экспортный потенциал, создаются дополнительные рабочие места
В ходе посещения Алмазарского района Президент ознакомился с деятельностью совместного предприятия «Next Generation Product».
Здесь за год изготавливаются 460 тысяч электрических и солнечных водонагревателей под маркой Royal и 75 тысяч отопительных котлов под немецким брендом Viessmann. На предприятии трудятся 530 человек.
Продукция экспортируется в Россию, Украину, Казахстан, Кыргызстан, Таджикистан, Туркменистан и Афганистан.
Несмотря на условия пандемии, темпы производства на предприятии не замедлились. В январе-мае экспорт составил 1,8 миллиона долларов. К концу года планируется увеличить этот показатель до 7 миллионов долларов.
Главе государстве также представлена информация о перспективных проектах. Президент дал указания по расширению ассортимента продукции и созданию дополнительных рабочих мест.